Adres nowej strony internetowej
Zdalna nauka
Łącza do materiałów dla klas
Klasa I Klasa II Klasa III Oddział przedszkolny Biblioteka
Klasa IV Klasa V Klasa VII Klasa VIII Świetlica
Szanowni Rodzice, Drodzy uczniowie!
Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej zawartymi w Rozporządzeniu w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
od 25.03.2020 r. rozpoczynamy kształcenie na odległość.Nasza szkoła będzie prowadziła zdalne nauczanie za pośrednictwem strony internetowej szkoły.
Codziennie, zgodnie z planem lekcji, będą przesyłane tam materiały z poszczególnych zajęć edukacyjnych. Obowiązkiem każdego ucznia jest codzienny udział w zajęciach prowadzonych na odległość. Prosimy bardzo o sprawdzenie czy dzieci odbierają przekazane materiały.
W razie trudności i problemów proszę kontaktować się z nauczycielami przez e-dziennik lub telefonicznie.
Komunikat
Zarządzenie Dyrektora Szkoły z dnia 15 listopada 2021 r. w sprawie zmiany organizacji pracy i przejścia z trybu stacjonarnego na tryb zdalny.
Zarządzenie nr 1/ 2021/2022
Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Ojca Św. Jana Pawła II
w Brzeznej - Litaczu
z dnia 15.11.2021 r.
w sprawie zmiany organizacji pracy i przejścia z trybu stacjonarnego na tryb zdalny
Na podstawie § 18 ust 2a rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2020 r., poz. 1166 i 13 86) zarządzam, co następuje:
§1
Z uwagi na zagrożenia dla zdrowia uczniów wynikające z aktualnej sytuacji epidemicznej, zgodnie z Opinią nr 143/21 z dnia 15.11.2021 r. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Sączu oraz Zgodą Organu Prowadzącego Szkoła Podstawowa im. Ojca Św. Jana Pawła II w Brzeznej – Litaczu będzie organizowała od dnia 15 listopada 2021 r. do dnia 19 listopada 2021 r. zajęcia w formie kształcenia zdalnego w części obejmującej klasę VII.
§2
Kształcenie zdalne, o którym mowa w §1 odbywać się będzie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
§3
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Projekt profilaktyczny „Zakręć ruletką życia i podejmij decyzję” klas 7 z Gminy Podegrodzie
Klasa 7 uczestniczyła w projekcie profilaktycznym „Zakręć ruletką życia i podejmij decyzję” skierowanym przeciwko tzw. „dopalaczom”. Projekt ten został przygotowany i zorganizowany przez OPS w Podegrodziu. W pierwszej części projektu uczniowie wzięli udział w spektaklu profilaktycznym w Domu Kultury w Podegrodziu, podczas którego pogłębili swoją wiedzę na temat problemów spowodowanych uzależnieniami m.in. od niezidentyfikowanych substancji psychoaktywnych. W drugiej części projektu klasa uczestniczyła w zajęciach z wychowawcą dotyczących uzależnień od substancji chemicznych i behawioralnych, a ostatnim etapem projektu był konkurs polegający na przygotowaniu prezentacji multimedialnej pt. „Dopalacze widziane twoimi oczami”. Spośród prac wykonanych przez uczniów naszej klasy 7 – szkolna komisja konkursowa wyłoniła 3 najlepsze prace , które konkurowały z prezentacjami z pozostałych 9 szkół z terenu Gminy Podegrodzie. Autorkami 3 najlepszych prezentacji multimedialnych są: Anna Skrzymowska, Amelia Zyzak, Paulina Żelasko. W konkursie gminnym 3 miejsce zdobyła Amelia Zyzak. Gratulujemy!
Kiermasz książki
Przerwa na czytanie - relacja
W dniu 25 października nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Przerwa na czytanie", w ramach II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Klasy I-III wzięły najliczniejszy udział, a starsi koledzy i koleżanki z kl. IV-VIII wyjątkowo wspierali młodszych uczniów w czytaniu.
#przerwanaczytanie, w ten jeden dzień, przemieniła korytarze szkolne oraz świetlicę w oazy słowa pisanego. W efekcie akcja skupiła 50 uczestników, którym należą się podziękowania za czynny udział i zaangażowanie.
11
Wycieczka do Wieliczki i Krakowa klas 4 - 8
Zabytkowa Kopalnia Soli w Wieliczce – zabytek UNESCO, Muzeum Żup Krakowskich, Kraków-Trakt Królewski, Historyczny Zespół Miasta (Spacer historyczny: Wawel -Okno Papieskie - Rynek Krakowski, Kościół Mariacki)
26 października 2021 r. w ramach realizacji przedsięwzięcia MEN Poznaj Polskę 48. uczniów z klas: czwartej, piątej, siódmej i ósmej Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Brzeznej – Litaczu pojechało na wycieczkę do Wieliczki i Krakowa.
Program wycieczki obejmował zwiedzanie:
- Zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce, która jest zabytkiem UNESCO oraz Muzeum Żup Krakowskich,
- Krakowa – Trakt Królewski, Historyczny Zespół Miasta (Wawel – Okno Papieskie – Rynek Krakowski – Kościół Mariacki).
W Zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce uczniowie zapoznali się z dawnymi sposobami wydobycia soli i jej wykorzystywania. Podziwiali piękne sale, kaplice zdobione solnymi rzeźbami i żyrandolami. Obserwowali efekty wizualno – dźwiękowe (wybuch metanu, wywożenie soli z kopalni na powierzchnię). Zwiedzanie Historycznego Zespołu Miasta Krakowa rozpoczęło się od Barbakanu i Bramy Floriańskiej. Obiad spożywany w zabytkowych podziemiach restauracji pozwolił zregenerować siły do dalszego zwiedzania. Z kolei w Krakowie podczas spaceru „historycznego” Pan przewodnik przedstawił uczniom wiele ciekawych informacji na temat Królewskiego Miasta:
- Sukiennic i Rynku Krakowskiego,
- Kościoła Mariackiego – ze zwiedzaniem Ołtarza Wita Stwosza,
- Smoka Wawelskiego,
- Okna Papieskiego na ul. Franciszkańskiej 3 – miejsca, w którym zatrzymywał się papież – Jan Paweł II,
- Wzgórza Wawelskiego i jego mieszkańców.
Koszt całkowity : 6000zł, kwota wsparcia finansowego 4800zł
14
Wycieczka do Wieliczki i Krakowa kl. I,II i III
22 października 2021 r. w ramach realizacji przedsięwzięcia Poznaj Polskę 32 uczniów klasy pierwszej, drugiej i trzeciej Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Brzeznej – Litaczu pojechało na wycieczkę do Wieliczki i Krakowa.
Program wycieczki obejmował zwiedzanie:
- Zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce, która jest zabytkiem UNESCO oraz Muzeum Żup Krakowskich,
- Krakowa – Trakt Królewski (Wawel – Okno Papieskie – Rynek Krakowski – Kościół Mariacki).
W kopalni soli dzieci dowiedziały się jak w dawnych czasach wydobywano sól i do czego ją wykorzystywano. Zobaczyły piękne sale, zdobione solnymi rzeźbami i żyrandolami. Obserwowały efekty wizualno – dźwiękowe (wybuch metanu, wywożenie soli z kopalni na powierzchnię).
W Krakowie Pan przewodnik przedstawił uczniom wiele ciekawych informacji na temat Królewskiego Miasta. Opowiedział o:
- Wzgórzu Wawelskim i jego mieszkańcach,
- Smoku Wawelskim,
- Franciszkańskiej 3 – miejscu, w którym zatrzymywał się papież – Jan Paweł II,
- Sukiennicach i Rynku Krakowskim,
- Kościele Mariackim.
Pobyt w Krakowie zakończyliśmy obiadem, po którym udaliśmy się w drogę powrotną do domu.
9
Wycieczki
22 i 26 października 2021 r. organizowane są wycieczki do Krakowa i Wieliczki dla uczniów klas I - III oraz IV, V, VII, VIII. Wycieczki będą realizowane jako Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. ,,Poznaj Polskę''.
Plakat
Dzień Edukacji Narodowej
13 października 2021r. upłynął pod hasłem wdzięczności dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Delegacja Rady Samorządu Uczniowskiego w imieniu całej społeczności szkolnej przekazała wyrazy uznania za zaangażowanie na polu kształcenia i wychowania.
Po raz pierwszy przyznane zostały Wiktory w różnych kategoriach dla osobowości nauczycielskich, jakich nie brakuje wśród kadry pedagogicznej naszej szkoły. Pojawiły się następujące typy: Złoty kaganek, Bratnia dusza, Oaza spokoju, Złoty pazur, Szkolny detektyw, Wyciskacz wiedzy i niewiedzy i wiele innych wariantów; wszystkie nierozerwalnie związane ze – sprytnie podpatrzonymi - cechami charakteru i upodobaniami nauczycieli oraz ze specyfiką nauczanych przedmiotów.
Uczniowie wręczyli również kartki okolicznościowe „Nauczyciel na medal”. Wśród ciepłych życzeń i miłych sercu powinszowań znalazły się słowa:
Wszyscy nasi Kochani Nauczyciele
dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele.
Za naukę, za trud, jaki jest wkładany,
przeogromny bukiet życzeń dziś składamy.
Z okazji Dnia Nauczyciela
życzymy wiele radości, serca do pracy,
satysfakcji z jej efektów i aby służba dzieciom
- tym starszym i tym młodszym –
zrodziła wiele szlachetnych owoców.
Uczniowie
Konkurs plastyczny dla uczniów klas IV – VIII „Znaczek z motywem SKO”
Cele konkursu:
- promowanie oszczędzania w SKO,
- rozwijanie kreatywności, fantazji, wyobraźni plastycznej uczniów,
- promowanie twórczości plastycznej w środowisku społecznym.
Warunki uczestnictwa:
- oceniane są wyłącznie prace indywidualne,
- technika wykonania prac – dowolna praca trójwymiarowa,
- każda praca powinna być opatrzona metryczką (imię i nazwisko ucznia, klasa),
- prace konkursowe będą oceniane przez powołaną komisję, która będzie brała pod uwagę pomysłowość, estetykę, dobór różnorodnych technik, zgodność pracy z tematem, właściwe wykorzystanie symbolu SKO,
- na zwycięzców czekają nagrody.
Prace należy składać do opiekuna SKO, do 29 października 2021 r.
Konkurs plastyczno – techniczny dla uczniów klas I – III „Moja skarbonka z recyklingu”
Cele konkursu:
- promowanie oszczędzania w SKO,
- poznawanie bankowych bohaterów SKO,
- rozwijanie kreatywności, fantazji, wyobraźni plastycznej i technicznej uczniów,
- promowanie dziecięcej twórczości plastycznej i technicznej w środowisku społecznym.
Warunki uczestnictwa:
- oceniane są wyłącznie prace indywidualne,
- każda praca powinna być opatrzona metryczką (imię i nazwisko ucznia, klasa),
- spośród prac zostaną wybrane i nagrodzone I, II, III miejsce,
- prace konkursowe będą oceniane przez powołaną komisję, która będzie brała pod uwagę pomysłowość, estetykę, dobór różnorodnych technik, zgodność pracy z tematem, ponowne wykorzystanie przedmiotów, właściwe wykorzystanie symbolu SKO,
- na zwycięzców czekają nagrody.
Prace należy składać do opiekuna SKO, do 29 października 2021 r.
Ślubowanie uczniów klasy pierwszej
7 października 2021 r. odbyło się w naszej szkole Ślubowanie uczniów klasy I. Dzieci przygotowywał się do tego dnia z wielkim zaangażowaniem. Chętnie uczyły się tekstów wierszy oraz piosenek, które zaprezentowały przed zgromadzoną publicznością. Następnie czternastu pierwszoklasistów w obecności Pani dyrektor Magdaleny Górczyk – Figiel, wychowawczyni oraz rodziców złożyło ślubowanie na sztandar szkoły. Po złożeniu ślubowania dzieci zostały przez Panią dyrektor pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Brzeznej - Litaczu.
W tym szczególnym dniu uczniowie klasy I otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, legitymacje szkolne, teczki na dokumenty oraz rożki obfitości wypełnione słodyczami. Oprócz medali i rożków obfitości rodzice przygotowali także dla swoich pociech słodki poczęstunek.
6
Zajęcia terenowe z leśnikiem
23 września klasa 4 uczestniczyła w zajęciach terenowych z leśnikiem w lasku „Chełmek” opodal szkoły. Zajęcia z panem mgr inż. Jerzym Pustułką - pracownikiem Nadleśnictwa Stary Sącz zorganizowane zostało przez szkolne Koło Przyrodnicze, jako kontynuacja działań proekologicznych, po akcji „Sprzątania Świata”.
Podczas zajęć w lesie dzieci dowiedziały się o pracy leśnika, gospodarce i ochronie zasobów leśnych. Uczestnicy zajęć terenowych mierzyli wysokość drzewa profesjonalnym sprzętem, próbowali oszacować wiek drzewa oraz dowiedzieli się o zależnościach w lesie. Duże zainteresowanie dzieci wzbudziło poroże jelenia i sarny przywiezione przez pana leśnika.
Pracownik nadleśnictw opowiedział również o sposobach bezpiecznego poruszania się w lesie i specjalnych znakach informacyjnych na drzewach. Na zakończenie spotkania pan leśniczy przekazał wszystkim materiały edukacyjne i pamiątkowe smycze na klucze oraz paski odblaskowe na rękę.
Opiekun Szkolnego Koła Przyrodniczego
10
Spektakl ekologiczny „W zielonej krainie Oz”
Dnia 17.09.2021r. uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu na spektakl ekologiczny pn. „W zielonej krainie Oz”, przygotowany przez Krakowskie Biuro Promocji Kultury. Najważniejszymi zagadnieniami przedstawienia była tematyka smogu, niskiej emisji, zmiany klimatyczne, a także segregacja odpadów i degradacja środowiska naturalnego. Spektakl miał charakter interaktywny. Widzowie brali czynny udział w przedstawieniu, odpowiadali na przygotowane pytania i łamigłówki, pomagając bohaterom.
Spektakl wywarł duże wrażenie wśród młodych widzów. Zachwycił śpiew, ruch i gest sceniczny aktorów.
1
Szczepienia uczniów w wieku 12 - 18 lat
Super Szkoły w Gminie Podegrodzie
Poniżej prezentujemy listy uczniów, którzy zostali zakwalifikowani do projektu ,,Super Szkoły w Gminie Podegrodzie''.
Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki
Zajęcia rozwijające z języka angielskiego
Zajęcia rozwijające z matematyki
Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne
Zajęcia z robotyki i programowania
Fotograf w naszej szkole - 8 września 2021 r.